Aktualizacja 17.20 w Fortnite: Battle Royale – Końcówka gry Bughi + Preferowane pola przedmiotów

20.07.2021

Przesłano na listę mailingową Gorących Talerzy:

Nie wygląda na to, żeby wojna między Obcymi i UR miała się szybko zakończyć. Jaja pasożytów wciąż się pojawiają, drużyny terenowe UR są stale w gotowości, a wciąż jeszcze mamy do ujawnienia nowe wynalazki. Zachowajcie czujność, gdyż Wyspa wkrótce stanie się teatrem jeszcze większej aktywności Obcych i UR. 

– Mari
 Nowości w aktualizacji 17.20 Fortnite: Battle Royale:


Nowy tryb: Końcówka gry Bughi i turniej: Bugha’s Late Game

PL 17BR Bugha Tourney Social

Nowy tryb Areny Końcówka gry Bughi wkrótce będzie dostępny na ekranie wyboru gier. Tryb ten jako część obchodów dołączenia Bughi do serii Ikon Fortnite, pozwoli wam wskoczyć w sam środek rywalizacji w Fortnite. Oto, jak to działa!

  • Trójka graczy trafi na wyspę, nad którą nadciągnęła już burza.

  • Wspólnie z Bughą opracowaliśmy dziewięć wariantów wyposażenia startowego, podzielonych na trzy zestawy dla drużyn. Każda trójka otrzyma jeden z tych zestawów, wybrany losowo.

  • Grając, możecie zdobywać Rozgłos dostępny tylko w tym trybie. Gracze, którzy zdobędą co najmniej 1500 pkt. Rozgłosu przed rozpoczęciem turnieju Bugha’s Late Game 28 lipca, będą mogli wziąć w nim udział. 

W tej wersji trybu Końcówka Gry Bughi zakwalifikowani gracze będą rywalizować z innymi ze swojego regionu o nagrody z puli 100 000 USD! Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule o dołączeniu Bughi do serii Ikon Fortnite
 Nowe ustawienie: Preferowane pola przedmiotów

Fortnite Preferred Item Slots

Czas na pełną kontrolę nad waszym wyposażeniem z nową opcją Preferowane pola przedmiotów! Znajdująca się w zakładce Gra w menu Ustawienia opcja Preferowane pola przedmiotów umożliwia wyznaczenie miejsca w ekwipunku, do którego mają trafiać broń lub przedmioty danego typu. 

Aktywna domyślnie konfiguracja dla pól przedmiotów od 1 do 5 to 1) Karabin szturmowy | 2) Strzelba | 3) Nie przypisano | 4) Nie przypisano | 5) Jednorazowe, ale można ją zmienić odpowiednio do własnego stylu gry. Chcecie umieścić snajperki w polu numer 3? Użyjcie przycisku „Konfiguruj” i przestawcie pole na wybrany typ broni. Kiedy zdobędziecie broń snajperską, trafi ona do trzeciego pola ekwipunku i będzie dostępna pod jego klawiszem skrótu.

W przypadku odpowiedników opcja Preferowane pola przedmiotów będzie obowiązywać, nawet jeśli pole jest wykorzystane – dany przedmiot będzie wówczas zastępowany przedmiotem o wyższej klasie rzadkości. Na przykład po zdobyciu epickiej strzelby pompki zastąpi ona jej wersję niepospolitą, nawet jeśli wyposażono inny przedmiot, taki jak bandaże. Opcja Preferowane pola przedmiotów jest aktywna wyłącznie, jeśli jest wolne przynajmniej jedno pole ekwipunku, a ustawienie „Automatyczne ustawianie przedmiotów jednorazowych po prawej” nadal będzie działać normalnie wraz z pozostałymi preferencjami użytkownika.
 Poprawki poważnych błędów

  • Naprawiono błąd, który powodował wyłączanie tyrolek. Tyrolki są teraz znów włączone.

  • Naprawiono błąd, który zmusił nas do wyłączenia szczelin pozyskiwanych u sprzedawców. Włączyliśmy je ponownie.

  • Naprawiono błąd powodujący, że w niektórych sytuacjach przedmioty były automatycznie wyposażane zaraz po podniesieniu.

  • Naprawiono błąd, przez który nie działał efekt reaktywny stroju Gluciarz.

  • Naprawiono błąd, przez który przycisk dywizji Areny/szczegółów turnieju na kontrolerze nie reagował na wciśnięcie.

  • Naprawiono błąd, przez który nie działał skrót menu tworzenia przedmiotów „Przytrzymaj przycisk ekwipunku”.