Tryb kreatywny w Fortnite – Zasady i wskazówki dla twórcy treści

30.11.2021
Przez: Twórcy Fortnite

Twórcy w Fortnite!

Zależy nam, by tryb kreatywny był środowiskiem bezpiecznym i przyjaznym dla wszystkich, dlatego treści powinny być zgodne z zasadami.

Niniejsze Zasady społeczności obowiązujące twórców określają, jakie treści można tworzyć i udostępniać na wyspach w trybie kreatywnym Fortnite. 

ZASADY I WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE TREŚCI

 • Bezpieczne środowisko – Nie publikujcie treści zawierających ani promujących nielegalne aktywności jak nękanie, zastraszanie, napaści, wyłudzanie informacji poufnych, wszczynanie fałszywych alarmów, hazard, narkotyki, okrucieństwo wobec zwierząt, oszustwa, hakowanie ani piractwo. Treści, które promują lub zachęcają do przemocy wobec innych, nie będą tolerowane.
 
 • Zachowajcie swoje dane dla siebie – Aby uniknąć oszustw (phishingu, kupna/sprzedaży danych konta), nie przekazujcie nikomu danych osobowych, ani nie proście o nie w wiadomościach wysyłanych na wyspie.
 
 • Nietolerancja i dyskryminacja – Fortnite to miejsce dla ludzi różnych ras, przynależności etnicznych, kolorów skóry, religii, identyfikacji płciowej, różnych orientacji seksualnych, o różnym stopniu sprawności, pochodzeniu i z innych grup. Treści nie mogą poniżać, marginalizować, zawierać języka nienawiści wobec innych ani umniejszać znaczenia innych użytkowników czy grup. 
 
 • Miłość zamiast nienawiści – Nie twórzcie treści zawierających symbole nienawiści ani obrazów lub innych treści gloryfikujących ani skłaniających do przemocy.
 
 • Nękanie i zastraszanie – Szanujcie osoby korzystające z waszej twórczości. Kontaktowanie się lub zachowywanie w sposób agresywny, groźny, onieśmielający, sprośny, poniżający dla innych, uwłaczający, zagrażający prywatności innych osób, czy obelżywy, jest niezgodne z zasadami.
 
 • Doceńcie autorów – Nie podszywajcie się pod innych użytkowników, streamerów, celebrytów, polityków czy innych urzędników, pracowników Epic ani inne osoby. I nie przypisujcie sobie autorstwa czyjejś twórczości. Udawanie kogoś innego w celu wprowadzenia innych w błąd nie jest w porządku.
 
 • Stosujcie się do zasad – Nie twórzcie wysp, które promują lub wykorzystują znane metody oszustw, błędy kodu gry, błędy w przedmiotach, zawieszanie się serwera ani inne usterki. Nie wykorzystujcie swojej wyspy do oszukiwania graczy, w tym do nieuczciwych praktyk, na przykład używania programu WT niezgodnie z zamierzeniami lub umieszczania clickbaitów reklamowych.
 
 • Język musi być właściwy – Nazwy waszych wysp i same wyspy nie mogą zawierać obscenicznych tekstów ani symboli, włączając w to słowa ze zmienionym zapisem czy wizualne przedstawienia przy użyciu tekstu, mające na celu ominięcie tych zasad.
 
 • Żadnych zakładów – Nie umieszczajcie na wyspach gier hazardowych, loterii ani gier rodem z kasyna wykorzystujących prawdziwe pieniądze ani V-dolce.
 
 • Nie na sprzedaż – Nie sprzedawajcie, nie oferujcie wymiany ani nie oddawajcie elementów z gry ani kodów gier poza kanałami zaakceptowanymi przez firmę Epic.
 
 • Żadnych konkursów – Nie organizujcie akcji promocyjnych z nagrodami.
 
 • Trzymajcie się wyspy – Nie umieszczajcie linków do stron zewnętrznych na swoich wyspach. Uwaga: reklamowanie ksywek/kanałów ze portali społecznościowych jest w porządku pod warunkiem, że nie będzie to pełny adres strony.
 
 • Tylko Fortnite – W trakcie promocji swojej przygody w grze, elementy których używacie (np. miniaturki lub filmy) do ilustracji muszą być zgodne z klimatem Fortnite: nie wolno wam oszukiwać graczy co do rodzaju przygody, jakiej mogą się spodziewać. Wykorzystanie fotografii jest niedozwolone.
 
 • Trzymajcie się wymogów technicznych – Dopilnujcie, by wasze wyspy nie powodowały problemów z serwerem, celowo lub przez przypadek. Liczba klatek na sekundę powinna przekraczać 30. Bądźcie rozsądni!
 
 • Zgodność z klasyfikacją wiekową – Fortnite to gra dla nastolatków (kategorie ESRB Teen 13+, PEGI 12+). Nie twórzcie treści, które nie nadają się dla takiej widowni. Przykładowo, twórczość „dla dzieci” lub „treści dla dorosłych” (niedozwolone są rymowanki dla dzieci czy taniec na rurze).

KONSEKWENCJE

Jeśli Epic dowie się, że zasady dla twórców wysp Epic są łamane, wyciągnie odpowiednie w danym przypadku konsekwencje. Ocenimy różne elementy, w tym to, jak poważna jest sytuacja, jej wpływ na graczy i czy to wasze pierwsze przewinienie; weźmiemy też pod uwagę inne aspekty. Możemy podjąć wiele działań: od ostrzeżenia w przypadku mniej poważnych wykroczeń, braku możliwości pojawiania się na ekranie Odkryć, czy otrzymywania wyróżnień, aż do blokady konta na stałe.

Jeśli wasze konto zostanie permanentnie zablokowane, stracicie prawo do wszystkich waszych gier Epic, wirtualnych przedmiotów, pieniędzy na koncie, a także innych elementów, jakie udało wam się zdobyć lub kupić. Jeśli macie kilka kont, możemy podjąć działania wobec wszystkich.

ZGŁASZANIE GRACZY

Wszyscy jesteśmy częścią tej społeczności i to od nas zależy, czy będzie przyjazna, miła i wolna od zachowań toksycznych.

Jeśli napotkacie gracza, który nie stosuje się do Zasad społeczności, Wskazówek dotyczących twórczości lub nie szanuje innych, możecie zgłosić jego lub jego wyspę, używając raportowania w grze.

Jeśli spotkacie kogoś, kogo nie lubicie, ale kto nie łamie Zasad, możecie zablokować tę osobę.